Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Załężu

Wycieczka do teatru

W dniu 17 grudnia 2012 r. w Jasielskim Domu Kultury aktorzy Polskiej Sceny Komediowej przedstawili piękną, wzruszającą bajkę „Jak Kudłatek święta zmieniał”. Na przedstawienie pojechali uczniowie klas I-III. Sztuka wprowadziła wszystkich w nastrój nadchodzących świąt. Opowiadała o odrzuconym przez społeczność miasteczka Kudłatku, który mieszkał na szczycie Wielkiej Góry, nieopodal miasteczka.  Nie znosił on świąt. Prawdopodobnie dlatego, że nie mógł ich świętować razem z tymi, których kiedyś znał i lubił. Planowano przepędzenie Kudłatka z Wielkiej Góry. Nikt nie miał odwagi stanąć w jego obronie. Tylko maleńka dziewczynka, Amelia, znalazła w sobie siłę, by nie dopuścić do wypędzenia Kudłatka……… Przedstawienie było SUPER!